Καϊάφας: "Για άλλη μια φορά δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο"

8 Mar 2015, 7:57 p.m. kifinescom

Απογοητευμένος από τις συνεχείς διακοπές στο παιγνίδι στο δεύτερο ημίχρονο ο Κώστας Καϊάφας που παρομοίασε το τι έγινε μετά το 2-1, με το παιγνίδι στο 2ο ημίχρονο με τον Απόλλωνα.

Συγκεκριμένα ο προπονητής της ομάδας μας δήλωσε:

Ένας αγώνας με 2 ομάδες που έχουν τους ίδιους στόχους. Ένα πρώτο ημίχρονο που ήταν μοιρασμένο, με την ΑΕΚ να μπαίνει λίγο καλύτερα όμως αργότερα ανεβάσαμε ρυθμό, ισορροπήσαμε και σκοράραμε.

Από το τίποτα από μια στατική φάση στο τελευταίο λεπτό δεχτήκαμε την ισοφάριση, ενώ στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου δεχτήκαμε ένα γκολ οφσάιντ. Το είδα από το γήπεδο βέβαια, όμως φάνηκε να ήταν οφσάιντ.

Μετά από αυτό όπως και με τον Απόλλωνα, δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο. Δεν μ' αρέσει να δικαιολογούμαι στις ήττες αλλά αυτή είναι η ουσία, αφού για άλλη μια φορά είχαμε αργό ρυθμό και πολλά σφυρίγματα χωρίς να παίζεται μπάλα.

Δεν θέλω να μειώσω την νίκη της ΑΕΚ που είναι καλή ομάδα.

Εμείς θα κυνηγήσουμε τη νίκη σε κάθε αγώνα.