Συνεχίζει ακάθεκτη (photos)

21 Nov 2014, 11:28 a.m. kifinescom

Την όγδοη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η ομάδα φούτσαλ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, η οποία στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κέρδισε στο στάδιο «Ελευθερία» την Αραράτ με 2-1 και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με 24 βαθμούς.

Την κατοχή της μπάλας είχε καθ’ όλη τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου η ομάδα μας, η οποία έψαχνε διαδρόμους απέναντι στην πολύ καλά οργανωμένη άμυνα της Αραράτ. Δύο καλές στιγμές είχαν οι φιλοξενούμενοι, προτού η ομάδα μας φτιάξει ευκαιρίες με τους Ανδρέου και Ιακώβου, ενώ λίγο αργότερα άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ του Ιακώβου, μετά από καταπληκτική ασίστ του Μοντεάν (8’). Μέχρι το τέλος του του ημιχρόνου η ομάδα μας είχε καλές στιγμές με τους Ιωάννου και Ανδρέου, δοκάρι με τον Μοντεάν (19’), ενώ χρειάστηκε και σπουδαία απόκρουση από τον Σκαμπύλη για να κρατηθεί το μηδέν παθητικό.

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης άλλαξαν νωρίς οι ισορροπίες, καθώς ο Βασιλείου (22’) έφερε το ματς στα ίσα. Η ομάδα μας αντέδρασε ιδανικά και αφού έχασε σπουδαίες ευκαιρίες με τον Σέζαρ, πήρε ξανά προβάδισμα με από πλασέ του Ανδρέου (27’), μετά από ασίστ του Βάγκνερ.

Η συνέχεια ήταν δραματική με τους «πράσινους» να χάνουν σπουδαίες ευκαιρίες, αφού είτε ο Μούλερ, είτε τα δοκάρια δεν τους επέτρεψαν να τελειώσουν το παιχνίδι. Μία φορά ο Ιακώβου και δύο ο Ανδρέου σημάδεψαν το δοκάρι της Αραράτ και έτσι η αγωνία διατηρήθηκε μέχρι το τέλος, με την ομάδα μας να παίρνει με τσαμπουκά τη νίκη.

Πηγή: omonoia.com.cy