Βλ. Μιλόγιεβιτς: «Μετά την μείωση το χάος»

20 Feb 2016, 8:16 p.m. kifinescom

Το πέσιμο της ψυχολογίας μετά το τραγικό λάθος που έφερε τη μείωση του σκορ υπογράμμισε ως αιτία του χάους μετά το 2-1 ο τεχνικός της ομάδας μας.

Ο Μιλόγιεβιτς έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια του πρώτου ημιχρόνου αλλά φάνηκε εκνευρισμένος από το άλλο ένα αστείο λάθος της άμυνας και το πως πήγε το ματς στα τελευταία 20 λεπτά

Λίγο ή πολύ ο συνάδελφος έχει αναλύσει το παιγνίδι. Το παιγνίδι είχε 2 μέρη. Το ξέραμε ότι ο Άρης είναι μια επικίνδυνη ομάδα αφού δεν έχει χάσει τα τελευταία 3 ματς. Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε καλά, πιέσαμε και βάλαμε 2 καλά γκολ. Από εκεί και πέρα έκανε κι ο Άρης κάποιες αλλαγές, ρίσκαρε και εκεί που ελέγχαμε όμως το παιγνίδι, φάγαμε άλλο ένα γκολ που δεν καταλαβαίνω και πως καταφέρνουμε να δεχτούμε. Από εκεί και πέρα το χάος.

Όταν μετά από ένα τραγικό λάθος τρως τέτοιο γκολ, πέφτει η ψυχολογία μας και ο αντίπαλος παίρνει θάρρος. Άρα προσπαθήσαμε να μην δεχτούμε τουλάχιστον άλλο γκολ, αν και χάσαμε κάποιες ευκαιρίες για το τρίτο γκολ.

Δεν νομίζω να κινδυνέψαμε για να έπρεπε να φάμε γκολ. Δεν πρέπει να δεχόμαστε τέτοια γκολ σαν ομάδα. Υπάρχουν οι επόμενες μέρες για να λύσουμε και αυτό το πρόβλημα.

Από εκεί και πέρα ευχόμαστε στον Άρη καλή συνέχεια και εμείς επικεντρωνόμαστε στο δύσκολο παιγνίδι που μας περιμένει την ερχόμενη βδομάδα.

Ο Κώστας Καϊάφας δήλωσε:

Παρόλη τη κούραση της προηγούμενης βδομάδας με τα πολλά συνεχόμενα παιγνίδια δουλέψαμε τις λίγες μέρες που είχαμε για να πάρουμε βαθμολογικό κέρδος. Δεν ξεκινήσαμε σωστά και δεν διεκδικήσαμε κάτι στο πρώτο μέρος. Περιμέναμε την ΟΜΟΝΟΙΑ να είναι δυναμική και δίκαια προηγήθηκε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν λίγο καλύτεροι, ήρθε το γκολ όμως δεν μπορέσαμε για κάτι καλύτερο.